Suomen Miekkailu- ja 5-otteluliitto

Finlands Fäkt- och 5-kampsförbund - Finnish Fencing and Pentathlon Association
Tänään on 15.4.2024 3:34

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 3 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
ViestiLähetetty: 9.5.2006 7:51 
Poissa

Liittynyt: 17.12.2004 7:36
Viestit: 210
Paikkakunta: Turku
Maita on ilmoittautunut 15 ja joukkueita eri aselajeihin 52.

Ohessa lista ilmoittautuneista, koska osa on luettu käsinkirjoitetuista faxeista, muutama nimi ja syntymäaika on vielä haussa.


ILMOITTAUTUNEET VETERAANIEN EM-KISOIHIN 2006

NAISET

FLORETTI

Iso-Britannia
Hilary Philbin 31.12.51
Sarah Kellett 21.9.62
Clare Halsted 18.8.48
Jane Clayton 26.5.54

Italia
Gianna Della Corte 5.11.57
Iris Gardini 1.9.48
Donatella Patti 24.12.55
Claudia Bandieri 7.3.57
Gianna Cirillo 13.5.56

Ranska
Marie-Chantal Demaille 17.12.41
Annick Martin 5.2.52
Benedicte Bisson 65
Martine Goyec 25.3.62
Beatrice Barbier ?

Saksa
Margaretha Dresen-Kadvalski 27.1.59
Brigitte Greunke 18.4.42
Astrid Kircheis 18.2.55
Regina Schneider 26.4.51
Ute Wessel 18.3.53

Suomi
Marja-Liisa Someroja 30.11.46
Sirpa Lundgren 3.10.50
Riitta Michelsson 3.3.63
Lena Tallroth-Kock 24.3.64
Irma Lindeman 20.6.42

Unkari
Tamasne Kacskovics 13.3.44
Gabriella Hortobagyi 2.8.61
Agnes Sutka 5.4.59


Venäjä
Nadezda Arskaya 8.9.45
Liudmila Chernova 10.3.57
Irina Belkova 12.2.64
Xeniya Tadzieva 4.7.33

KALPA

Alankomaat
Ineke Knape 26.1.58
Ruby de Wilde 4.10.58
Ricky Dijkstra-Marten 10.5.37
Dinie Meijer-Evers 4.6.44
Paulien Close 20.1.62

Belgia
Gerda Billiauws 13.5.44
Marie-Jeanne Grandjean 6.5.41
Nancy van Bergen 10.4.65
Liesbeth Vereecken 14.8.64

Iso-Britannia
Jenny Morris 21.12.55
Janet Cooksey 24.10.51
Kate Smith 25.8.55
Kate Elvin 24.2.47

Italia
Gianna Cirillo 13.5.56
Iris Gardini 1.9.48
Catia Pellegrino 4.5.63
Gianna Della Corte 5.11.57
Donatella Patti 24.12.55

Norja
Nina Steenland 17.1.64
Philippa Cubison 14.4.51
Astrid Elisabeth Dobloug 26.4.39

Ranska
Marie-Chantal Demaille 17.12.41
Annick Martin 5.2.52
Pascale Appavoupoulle 64
Martine Goyec 25.3.62
Marie-Jo Lepertier 25.11.48


Saksa
Dagmar Fischer 20.10.57
Karin Jansen 18.1.53
Brigitte Nägele 1.10.51
Dorothea Pfeilsticker 18.8.50
Iris Stoiber 20.3.59

Suomi
Marja-Liisa Someroja 30.11.46
Sirpa Lundgren 3.10.50
Lena Tallroth-Kock 24.3.64
Paula Moberg 7.9.63
Irma Lindeman 20.6.42

Venäjä
Marina Yurchenko 23.1.58
Galina Pshenichkina 2.6.40
Svetlana Tikhomirova 19.12.60

SÄILÄ

Iso-Britannia
Jane Hutchinson 16.3.57
Sue Benney 24.10.51
Yvone Walls 25.3.52
Lynne Bornemisza 10.1.53

Italia
Claudia Bandieri 7.3.57
Iris Gardini 1.9.48
Elisa Orlandini 3.6.57
Gianna Della Corte 5.11.57
Donatella Patti 24.12.55

Ranska
Anne Cebroni 57
Marie-Jo 25.11.48
?

Saksa
Margit Budde 12.1.53
Brigitte Greunke 18.4.42
Karin Jansen 18.1.53
Friederike Janshen 29.6.60
Birgit Noll 31.5.63


Venäjä
Xeniya Tadzieva 4.7.33
Larisa Rizkova 19.1.58
Tatyana Goryunova 16.4.55
Tatyana Savinova 26.2.57
Galina Pshenichkina 2.6.40




ILMOITTAUTUNEET VETERAANIEN EM-KISOIHIN 2006

MIEHET

FLORETTI

Belgia
Eric Feyen 29.7.59
Paul van Agtmael 11.8.51
Guy van Raemdonck 27.1.53

Iso-Britannia
Brian Causton 30.7.45
Nick Stokes 21.10.64
Jim Philbin 27.7.50
Geoff Silverman 5.5.50

Italia
Marco Bosio 18.5.61
Arturo De Bartolomeis 1.10.48
Maurizio Galvan 8.2.54
Guilio Paroli 2.6.52
Francesco Tiberi 30.10.54
Varalla: Bruno Cuomo 9.12.51

Ranska
Denis Cassoret 23.10.64
Gérard Lapouge 22.7.41
? Lecuyer ??
Pierre Bos 19.3.44
Pierre Soriano 16.3.66

Saksa
Lutz Buchterkirchen 12.3.62
Gert Byrckholdt 11.5.50
Klaus Haertter 22.7.52
Tomas Klein 7.2.42
Burkhard Steffen 20.8.43

Suomi
Seppo Lauhio
Jan Bade 10.6.55
Peter Grönholm 14.9.58
Hilding Lindroos 29.7.58
Ilkka Seppänen 18.11.43

Sveitsi
Marco Bernhard 5.6.48
Antoine Campiche 26.22.59
Dominique Luy 22.2.57

Unkari
Attila Csak 25.2.61
Attila Hasszan 9.10.51
Laszlo Imreh 3.8.53
Istvan Szelei 7.12.60
Gabor Kreiss 5.7.54

Venäjä
Gari Aftandinov 15.4.39
Petr Alabuzhin 22.6.49
Igor Kurbatov 30.4.61
Anatoly Yakushin 2.9.61
Vasily Mishagin 19.9.62


KALPA

Alankomaat
Gerrit Beekhuizen 24.3.49
Henk Uijting 22.3.53
Georg van Heerde 31.7.58
Jacob de Raat 1.9.32

Belgia
Nady Bilani 12.6.64
Eric Feyen 29.7.59
Leo Pasmans 14.4.41
Jan Snick 9.6.32
Paul van Agtmael 11.8.51

Espanja
Fernando Damas 18.3.49
Santiago Bescansa 6.11.63
Vicente Peiro 5.2.55
Juan Castello 10.9.55

Iso-Britannia
Neal Mallet 30.9.57
Howard West 10.12.48
Ralph Johnson 3.6.48
Gerry Simpson 12.8.56

Italia
Roberto Di Matteo 14.2.56
Leonardo Fabiano 31.5.56
Adolfo Fantoni 1.6.54
Fabio Marsiliani 15.6.54
Giuliano Pianca 25.12.54
Varalla: Bruno Cuomo 9.12.51

Norja
Robert Gough 30.12.64
Per Strutz 20.6.45
Knut Jorfald 21.5.48
Ove Mo 15.11.47

Ranska
Gérard Lapouge 22.7.41
Patrick Malafosse 17.11.50
Pierre Bos 19.3.44

Ruotsi
Gunnar Jonsberg 2.8.41
Lars Scharpff 11.3.49
Peter Barvestad 4.9.56
Göran Berg 5.1.58
Jan Tivenius 8.4.61

Saksa
Thomas Bieler 25.8.57
Igor Borrman 18.1.57
Volker Fischer 15.8.50
Bruno Kachur 19.6.49
Norbert Kyhn 8.8.50

Suomi
Seppo Lauhio
Jan Bade 10.6.58
Juha Kallio
Lars Winter
Ivan Blagoev 28.9.56

Ukraina
Stanislav Syrovatko
Volodymyr Sokolov
Viktor Sokolov
Oleksandr Garin

Unkari
Janos Hajtman 18.2.57
Andras Halmos 19.7.57
Laszlo Imreh 3.8.53
Erno Kolczonay 15.5.53

Venäjä
Victor Modzolevskiy 13.4.43
Alexander Kasatov 5.8.48
Kavil Zakirov 28.8.50
Alexander Zaytsev 10.4.57
Victor Chernov 3.6.59


SÄILÄ

Belgia
Jacques Houdart 19.10.40
Norbert van Loon 29.11.60
Guy van Raemdonck 27.1.53

Iso-Britannia
Jim Philbin 27.7.50
Mark Hall 8.2.60
Chris Prevett 19.7.54
Richard Bonemill 30.3.49

Italia
Andrea Bocconi 13.6.50
Vittorio Carrara 5.9.57
Massimo Lembo 12.9.52
Gianni Mauceri 10.6.56
Giulio Paroli 2.6.52

Latvia
Viktors Korolenko 25.2.62
Jurijs Balonuskovs 5.12.62
Juris Zemmers 19.4.30

Ranska
Christophe Auriac 25.1.64
Patrick Pele 30.6.51
Michel Bellet 23.11.52
Michel Hossard 8.8.44



Saksa
Bernd Brock 14.12.59
Karl Heinz Esser 23.11.38
Gerhard Klein 17.4.45
Wilfried Schneider 30.9.51
Rainer Steidl 7.1.55

Suomi
Ari Rautanen 16.4.43
Juha-Matti Lundell 29.9.64
Pekka Michelson 1.4.35
Petri Vammelvuo 29.7.55
Jaakko Rauma 10.9.65

Tsekki
Milan Pestál 11.3.37
Vit Chmela 3.10.54
Karel Pravecek 22.9.51
Hynek Koutný 17.6.63

Venäjä
Andrey Bikov 22.7.64
Sergey Agapov 28.8.59
Yaroslav Sitnikov 23.12.41


Ylös
 Profiili  
 
 Viestin otsikko: nuorennusleikkaus
ViestiLähetetty: 9.5.2006 8:56 
Poissa

Liittynyt: 15.1.2005 17:29
Viestit: 137
Paikkakunta: Helsinki
Hassua :) Jani nuoreni 3 vuotta aseiden välillä :D


Ylös
 Profiili  
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: 12.5.2006 14:28 
Poissa

Liittynyt: 17.12.2004 7:36
Viestit: 210
Paikkakunta: Turku
Tämä on siitä mukava kisa, että kerrankin veteraanitkin joutuvat vilauttamaan henkkareita, ennenkuin pääsevat ovesta sisään:) joten eiköhän se oikea vaihtoehto sieltä valkene.

Myös osallistujamäärä väheni tarkistuslaskennan jälkeen, nyt luku on 197 miekkailijaa.


Ylös
 Profiili  
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 3 viestiä ] 

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää:  
cron
Keskustelufoorumin moottorina toimii phpBB® Forum Software © phpBB Group
Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com