Suomen Miekkailu- ja 5-otteluliitto

Finlands Fäkt- och 5-kampsförbund - Finnish Fencing and Pentathlon Association
Tänään on 7.12.2021 14:33

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 3 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
ViestiLähetetty: 23.1.2010 11:33 
Poissa

Liittynyt: 4.1.2005 21:32
Viestit: 43
Paikkakunta: Helsinki
Junioreiden suurkisat kilpailtiin viikonloppuna Tuulimäen miekkailusalilla. Alla tulokset. Tulokset PBF-muodossa laitetaan vielä kakille seuroille.


Tulos Kaikki A-Sarja pojat synt.v.- 90-92
Nimi seura synt.v. Tulos 2008
1 Kasper Roslander HFM -92 P5
2 Teemu Seeve TMÅF -92 P4
3 Erik Liesola HFM -90 P61
4 Verneri Vesterinen (B) EM -93 P11
5 Ivar Lönnberg (C,B) EM -95 P29
6 Rasmus Mellanen (B) TMÅF -93 P14
7 Pauli Lappalainen (C,B) EM -95 P46
8 Hannes Kolehmainen (B) KAVE -94 P49
9 Kimmo Kaakinen (C,B) EM -95 P53
10 Santeri Kirjonen (B) TMÅF -94 P47
11 Pontus Huttunen HFM -92 P30
12 Johannes Pulkkinen TMÅF -91 P29
13 Kyllönen (C,B) Markus Habda
14 Kasperi Partanen (B) TapErä -94 -
15 Gunnar Gräsbeck (B) TapErä -93 P12
16 Markus Suuronen PM-BF -92 P38
17 Oskar Fogde (C,B) EM -95 P36
18 Aexander Klimenko ( B) viborg school -93 -
19 Arimo Kerkelä SaSä -91 P23
20 Okke Nikkinen EM -91 P21
21 Joonatan Pihlainen PM-BF -92 P16
22 Valtteri Norkola HFM -92 -
23 Kirillov Artem (C, B) STP SKA/RUS -96 -
24 Onni Haapala (B) PM-BF -94 P64
25 Aleksis Honkanen (B) TapErä -93 -
26 Iiro Niiranen KYMEN M 91 -
27 Dima Buntovsky HFM -92 P42
28 Niklas Vesanen (C,B) EM -96 71
29 Thomas Jack (B) HFM -94 P39
30 Aapo Korhonen (C,B) TapErä 95 P40


Tulos Kaikki A-Sarja tytöt synt.v.- 90-92
Nimi seura synt.v. Tulos 2008
1 Catharina Kock HFM -91 T1
2 Veronika Solovyeva Spartak -91 -
3 Carolina Fusoni (B) MM -93 T7
3 Annina Laine HFM -92 T40
5 Ester Balint (B) Habda T13
6 Anna Salminen (C,B) Habda -
7 Anna-Riikka Penttinen HFM -90 T10
8 Michaela Kock HFM -92 T5
9 Anna Balint Habda T15
10 Veera Vesterinen (B) EM -94 T19
11 Kaisa Penttinen (B) HFM -94 T9
12 Selma Mustonen (C,B) EM -96 T43
13 Ilona Syvälä (C,B) Habda -
14 Natalia Overchenko (C,B) Start -96 T25
15 Vera Pallasvesa (C,B) EM -96 -
16   Saara-Maija Kojo (B) PM-BF -94 T39
17 Ronja Larsson (B) PM-BF -94 T12
18 Katariina Kiijärvi TMÅF -91 T18
19 Åsa Liesola (B) HFM -93 T29
20 Ivanova Ekaterina Start 92 T28
21 Elvira Aaltonen PM-BF -92 -
22 Elena Mattsson TMÅF -91 T11
23 Eveliina Junikka (C,B) HFM 95 T38


Tulos Kaikki B-Sarja pojat synt.v.- 93-94
Nimi seura synt.v. Tulos 2008
1 Verneri Vesterinen EM -93 P11
2 Ivar Lönnberg (C) EM -95 P29
3 Rasmus Mellanen TMÅF -93 P14
4 Pauli Lappalainen (C) EM -95 P46
5 Hannes Kolehmainen KAVE -94 P49
6 Kimmo Kaakinen (C) EM -95 P53
7 Santeri Kirjonen TMÅF -94 P47
8 Kyllönen (C,B) Markus Habda
9 Kasperi Partanen TapErä -94 -
10 Gunnar Gräsbeck TapErä -93 P12
11 Oskar Fogde (C) EM -95 P36
12 Aexander Klimenko viborg school -93 -
13 Kirillov Artem (C) STP SKA/RUS -96 -
14 Onni Haapala PM-BF -94 P64
15 Aleksis Honkanen TapErä -93 -
16 Niklas Vesanen (C) EM -96 71
17 Thomas Jack HFM -94 P39
18 Aapo Korhonen (C) TapErä 95 P40
19 Joel Holma HSM 93 P31
20 Ivanov Alexandr Start 94 P28
21 Kim Ollila PM-BF -93 P13
22 Elmo Kulju (C) TMÅF -95 P54
23 Valter Mickwitz (C) Habda -96 -
24 Ilari Hagelberg KYMEN M 93 -
25 Otso Kuusela EM -94 P57
26 Samuli von Bagh (C) PM-BF -96 -
27 Benjamin Laine (C) HFM -95 -
28 Aleksi Ovaskainen EM -94 P37
29 Germanov Pavel (C) STP SKA/RUS -96 -
30 Budarin Anton (C) STP SKA/RUS -96 -
31 Miro Hedström (D,C) HFM -97 77
32 Axel Neergaard (C) EM -96 P61
33 Aaro Lohikoski TapErä -94 P43
34 Mikko Sjöholm (C) TapErä 95 P62
35 Santeri Anttila (C) TMÅF -96 79
36 Karri Anttila TMÅF -94 P51
37 Ian Perring TMÅF -94 -
38 Ville Tynkkynen KYMEN M 94 -
39 Ville Leppäniemi EM -94 P55

Tulos Kaikki B-Sarja tytöt synt.v.- 93-94
Nimi seura synt.v. Tulos 2008
1 Carolina Fusoni MM -93 T7
2 Ester Balint Habda T13
3 Anna Salminen (C) Habda -
4 Veera Vesterinen EM -94 T19
5 Kaisa Penttinen HFM -94 T9
6 Selma Mustonen (C) EM -96 T43
7 Ilona Syvälä (C) Habda -
8 Natalia Overchenko (C) Start -96 T25
9 Vera Pallasvesa (C) EM -96 -
10 Saara-Maija Kojo PM-BF -94 T39
11 Ronja Larsson PM-BF -94 T12
12 Åsa Liesola HFM -93 T29
13 Eveliina Junikka (C) HFM 95 T38
14 Verna Mustonen EM -94 T24
15 Jutta Salminen EM -93 -
16 Annette Alhonen HFM -93 T34
17 Polina Efimova (C) Start -96 95
18 Ekaterina Vasileyva (C) Start -96 T42
19 Saara Wasama SaSä 93 T32
20 Anna Rozhkova (C) Start -95 T40
21 Laura Alikoski HFM -94 T37
22 Annika Erkkilä (C) EM 95 T36
23 Andrea Rados HFM -94 -
24 Sophie Schauman Hn5-ott 93 T38


Tulos Kaikki C-Sarja pojat synt.v .96-95
Nimi seura synt.v. Tulos 2008
1 Ivar Lönnberg EM -95 P29
2 Pauli Lappalainen EM -95 P46
3 Kimmo Kaakinen EM -95 P53
4 Kyllönen Markus Habda
5 Oskar Fogde EM -95 P36
6 Kirillov Artem STP SKA/RUS -96 -
7 Niklas Vesanen EM -96 71
8 Aapo Korhonen TapErä 95 P40
9 Elmo Kulju TMÅF -95 P54
10 Valter Mickwitz Habda -96 -
11 Samuli von Bagh PM-BF -96 -
12 Benjamin Laine HFM -95 -
13 Germanov Pavel STP SKA/RUS -96 -
14 Budarin Anton STP SKA/RUS -96 -
15 Miro Hedström (D) HFM -97 77
16 Axel Neergaard EM -96 P61
17 Mikko Sjöholm TapErä 95 P62
18 Santeri Anttila TMÅF -96 79
19 Jaakko Paavolainen PM-BF -96 85
20 Arvo Heinonen (D) HFM 97 P60
21 Filippov Michail STP SKA/RUS -95 -
22 Jesse Lauhio HFM -96 -
23 Joachim Kock (D) HFM 98 P65
24 Ville Kaakinen (D) EM -97 82
25 Urho Wainio HFM -96 -
26 Kuisma Rautio PM-BF -96 88
27 Niilo Franska TMÅF -95 -
28 Patrik Vanhanen HSM 95 P48
29 Otto Sutelainen EM -96 P52
30 Ellis Saavalainen (D) EM -98 76
31 Daniel Sunell (D) HFM 97 86
32 Grigoriy Balon (D) Start /RUS -97 81
33 Axel Wilhelmson (D) EM -97 -
34 Teo Hirvonen HFM -96 78
35 Jonni Korhonen SaSä -96 -
36 Markus Orvasto (D) TMÅF -97 90
37 Andreas Wikberg (D) EM -97

Tulos Kaikki C-Sarja tytöt synt.v.96-95
Nimi seura synt.v. Tulos 2008
1 Anna Salminen Habda -
2 Selma Mustonen EM -96 T43
3 Ilona Syvälä Habda -
4 Natalia Overchenko Start -96 T25
5 Vera Pallasvesa EM -96 -
6 Eveliina Junikka HFM 95 T38
7 Polina Efimova Start -96 95
8 Ekaterina Vasileyva Start -96 T42
9 Anna Rozhkova Start -95 T40
10 Annika Erkkilä EM 95 T36
11 Linn Sundquist (D) EM -98 101
12 Ingrid Gräsbeck PM-BF -95 T34
13 Kristiina Makkonen HFM 96 -
14 Anna Lykhmus  (D) Start /RUS -97 97
15 Katinka Ebbe PM-BF -96 -
16 Saara Laakkonen HFM -96 -
17 Bodil Stenvall PM-BF -96 -
18 Jannica Larsson PM-BF -96 -
19 Janna Vanhanen HFM 96 -
20 Nelma Lampi (D) EM -97 -




Tulos Kaikki D-Sarja synt.v.- 98-97
Nimi seura synt.v. Tulos 2008
1 Miro Hedström HFM 97 77
2 Linn Sundquist EM -98 101
3 Arvo Heinonen HFM 97 P60
4 Joachim Kock HFM 98 P65
5 Ville Kaakinen EM -97 82
6 Anna Lykhmus Start /RUS -97 97
7 Ellis Saavalainen EM -98 76
8 Daniel Sunell HFM 97 86
9 Grigoriy Balon Start /RUS -97 81
10 Axel Wilhelmson EM -97 -
11 Markus Orvasto TMÅF -97 90
12 Nelma Lampi EM -97 -
13 Andreas Wikberg EM -97
14 Topias Tauriainen (E) EM -99 102
15 Sofia Tauriainen EM -97 89
16 Henri Miettinen EM -97 -
17 Inka Mikkilä TMÅF -98 -
18 Mikhail Vinogrador Start /RUS -97
19 Eemeli Hiltunen TMÅF -97 -
20 Kaapo Leppäniemi EM -98 94
21 Roni Hämäläinen (E) PM-BF -99 108
22 Lauri Sihvo SaSä 98 84
23 Sara Salminen Habda -
24 Max Mikkilä TMÅF -98 -
25 Ilon Adlercreutz (E) EM -99 -
26 Moritz Varama EM -98 92
27 Valov  ILYA  Start /RUS -97 -
28 Onni Purontaka HFM 98 -
29 Martin Siren HFM 97 -
30 Ruut Wasama SaSä 98 -
31 Joose Korhonen SaSä 97 -
32 Rurik Stenvall (E) PM-BF 2000 -
33 Amos Skogster (E) EM 2000 105
34 Valteri Savioja PM-BF -98 -
35 Vilma Kilkki TapErä -98 109
36 Moritz Skogster (E) EM -99 100



Tulos Kaikki E-Sarja synt.v -00-99
Nimi seura synt.v. Tulos 2008
1 Topias Tauriainen EM -99 102
2 Roni Hämäläinen PM-BF -99 108
3 Ilon Adlercreutz EM -99 -
4 Rurik Stenvall PM-BF 2000 -
5 Amos Skogster EM 2000 105
6 Moritz Skogster EM -99 100
7 Väinö Paavolainen PM-BF -99 106
8 Akseli Heinämaa (F-sarjalainen) EM 2002 112
9 Mikael Nummi HFM -99 -
10 Julia Fogde EM 2000 111
11 Saga Valmari (F-sarjalainen) EM 2001 -
12 Uula Kulju TMÅF 2000 -
13 Eemeli Lohvansuu TMÅF -99 -
14 Joonas Savelainen EM -99 -
15 Henrik Haverinen TMÅF -99 -
16 Niilo Lahtinen HFM -99 -
17 Patrick Wahlman HFM -99 -


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: 25.1.2010 12:07 
Poissa

Liittynyt: 6.12.2004 13:06
Viestit: 179
Paikkakunta: Vantaa
Lisätään tuloksiin vielä:

Taistelijapokaalin voitti: Miro Hedström, HFM


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: 26.1.2010 20:07 
Poissa

Liittynyt: 4.1.2005 9:51
Viestit: 2321
Paikkakunta: Espoo
Cup taulukko pojat 20v:
www.fencing.fi/images/Suurkisat2010_tableau32_pojat.htm

Cup taulukko tytöt 20v:
www.fencing.fi/images/Suurkisat2010_tableau16_tytot.htm


Ylös
 Profiili  
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 3 viestiä ] 

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 4 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää:  
cron
Keskustelufoorumin moottorina toimii phpBB® Forum Software © phpBB Group
Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com